Φεβρουάριος 2019 archive

Κοπή της Πρωτοχρονιάτικης πίτας

Την Πέμπτη 31 του Γενάρη πραγματοποιήθηκε στο σχολείο μας  η εκδήλωση της κοπής της  Πρωτοχρονιάτικης πίτας μαθητών και καθηγητών, προσφορά του Συλλόγου Γονέων & Κηδεμόνων. Η πίτα, δημιουργία του αγαπητού Εμμανουήλ Γιακουμάκη, ήταν εξαιρετική και εξαιρετικά ήταν και τα δώρα που τις συνόδευαν τόσο για τον τυχερό μαθητή όσο και για τον εκπαιδευτικό που βρήκαν το φλουρί. Την ίδια μέρα πραγματοποιήθηκε και η απονομή των επαίνων στους μαθητές που με την καθοδήγηση της εικαστικού κυρίας  Ζουράρι Ελένης αφιέρωσαν πολύτιμο προσωπικό χρόνο κατά την περίοδο των διακοπών των Χριστουγέννων για να ζωγραφίσουν το σχολείο μας. Η όλη τους προσπάθεια στέφθηκε από απόλυτη επιτυχία καθώς το αποτέλεσμα τους δικαίωσε πλήρως. Ευχαριστούμε θερμά την άξια κ. Ζουράρι και τους μαθητευόμενους καλλιτέχνες μας για την υπέροχη δράση τους!