Μάρτιος 2024 archive

Ομιλία Για Την Οδική Ασφάλεια

Την Τετάρτη 27 Μαρτίου το σχολικό μας συγκρότημα δέχτηκε εκπροσώπους του Τμήματος Τροχαίας Ηρακλείου για ενημέρωση των μαθητών των δύο σχολείων σε θέματα οδικής ασφάλειας. Με τη χρήση οπτικοακουστικού υλικού, οι ομιλητές και με συμμετοχή των μαθητών αντάλλαξαν απαραίτητες πληροφορίες για την ασφάλεια επί της ασφάλτου, είτε πρόκειται για οδηγούς μοτοσυκλετών (χρήση κράνους), είτε αυτοκινήτου (χρήση ζώνης ασφαλείας) και την επίδραση αλκοόλ και χειρισμού κινητών τηλεφώνων την ώρα της οδήγησης με τους κινδύνους που παραμονεύουν και λύσεις επ’αυτών.

25η ΜΑΡΤΙΟΥ 2024

Με ολομελή παρουσία και δέοντα σεβασμό παρουσιάστηκε από τις φιλολόγους του σχολείου μας, κα.Δετοράκη Ειρήνη και κα.Μαρκετάκη Αθηνά ο εορτασμός της ημέρας της διπλής εθνικής μας επετείου της 25ης Μαρτίου 1821, εκτελεσμένη από επιλεγμένη ομάδα μαθητών/τριών.
Με αναφορά τόσο στον Ευαγγελισμό της Θεοτόκου όσο και στα ιστορικά δρώμενα και πεπραγμένα των ημερών εκείνων, το μαθητικό κοινό παρακολούθησε όσα οπτικά και ηχητικά, αλλά κυρίως συναισθηματικά είχαν προετοιμάσει οι συμμαθητές τους για αναβιώσουν στην μνήμη τους οι διδαχές των μαχητών προγόνων τους, κλείνοντας με το άκουσμα του Εθνικού μας Ύμνου!

Εκδρομή Β’ και Γ’ Γυμνασίου (σχετικά έγγραφα)

Παρακαλώ πατήστε στους συνδέσμους για να ανοίξετε τα έγγραφα:

ΑΝΑΘΕΣΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗΣ ΕΚΔΡΟΜΗΣ
ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΓΙΑ ΤΕΤΡΑΗΜΕΡΗ ΕΚΔΡΟΜΗΣ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΜΟΧΟΥ ΡΕΘΥΜΝΟ ΧΑΝΙΑ-1
ASB TRAVEL-Προσφορά-Εκδρομής γυμνασιο μοχου-1
K. TRAVEL-ΠΡΟΣΦΟΡΑ 4ΗΜΕΡΗΣ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΜΟΧΟΥ